V pátek 10.6. proběhlo již podruhé naše malování na Václavském náměstí. Nebylo to opět jen o malování, zazpívaly nám i děti z prvního stupně místní ZŠ a ZUŠ, které svým zpěvem krásně podbarvily atmosféru festivalu, dokonce jsme měli potěšení ze zvuků saxofonu. Poté se přidal nově vznikající sbor Unhošťské sirény se svými spirituály. Svou krásou a tancem přispěly orientální tanečnice z Kamenných Žehrovic a vokální trio Reserve Band udělal svým bigbeatovým vystoupením krásnou tečku za celým festivalem.

Bylo se zkrátka na co koukat a díky obětavé pomoci malířky Olgy Nowikové a Ivany Machové autorky projektu Od puntíku k obrazu, vznikala krásná smělá dílka dětí všech věkových kategorií. V jednu chvíli jsme ani nestíhali připravovat barvy, štětce a plátna. Ještě, že děti také zabavil Labyrint svými dílničkami, včetně malování na obličej.

A samozřejmě nesměla chybět ani Bára Nývltová známá v Unhošti svými Výtvarnými hrátkami. Atmosféru náměstí tvořily i stánky se šperky, kartami, skleněnými malovanými destičkami, dobrůtkami cukrárny Slunce a kávou s koláčky pražské kavárny Kafíčko 33. Náměstí nám rozkvetlo doslova pod rukama i díky květinám z květinářství Štěpánky Čečetkové a nebylo by na co květiny malovat bez desek od pana Čížka. Zdokumentováno máme vše na našich stránkách díky fotografce Stáně ze Square.

Děkujeme i všem dalším obětavým pomocnicím a pomocníkům z Unhoště, Nouzova a Kyšiček a těšíme se s Vámi na další akce.

Více zde: https://www.klicekunhost.cz/festival-barvy-umeni/